Nový kanál pro imigranty? Soudní rozsudek jim otevírá dveře k pobytu v itálii.

21. 09. 2016 13:30:46 Blog iDnes.cz
Rozsudek občanského soudu v italském městě Modena otevírá cestu na sloučení rodiny i pro nezaměstnané přistěhovalce, kteří chtějí, aby přijeli také jejich nezaměstnaní příbuzní. Riskujeme, vyhodit do povětří celý náš systém
Žadatelé o povolení k pobytu.

Vynesení tohoto rozsudku soudci, představuje důležitý precedens judikatury: jedná se o případ albánské studentky ze Spilamberto v provincii města Modena v kraji Emilia. Ta se nedávno vdala za krajana, který je také bez příjmů a přijel do Itálie pouze na dočasné vízum. Tato studentka, aby manželovi zajistila povolení k pobytu, podala žádost o sloučení rodiny.

Policejní ředitelství v Modeně žádost o legalizaci manžela z důvodu rodinné soudržnosti zamítlo, protože podle zákona manžel nepracuje a nemá šanci získat povolení k pobytu.

Nicméně, s pomocí advokátky Stefanie di Franco se 22 letá žena proti rozhodnutí policie odvolala u Civilního soudu.Soudce toto odvolání přijal a vydal rozhodnutí, které jí dává za pravdu.

Podle státních zástupců to, že mladík nemá žádný příjem, nemá mít vliv na rozhodnutí, protože zákon vyžaduje, aby se zvážil také celkový roční příjem rodiny.

Jedinou podmínkou je, že rodina rezidenta bez práce je schopna uživit i ty, kteří dorazí do Itálie bez prostředků.Je to poprvé, kdy je tento zákon vykládán tímto způsobem.

Tato zpráva vyvolala ostrou kritiku Ligy severu:

Guvernér Lombardie, Roberto Maroniprostřednictvím Facebooku: „Alé, připraveni na totální invazi?”

Dokonce i senátor Roberto Calderoli, místopředseda Senátuřekl:

„Toto rozhodnutí představuje nebezpečný a znepokojivý precedens, protože rozkládá jeden z našich pilířů na zastavení imigrace, podmínku na získání povolení k pobytu – mít práci a možnost se uživit na našem území: co by se teď mohlo stát ? Je zde riziko, že toto rozhodnutí bude znamení pro příjezd desetitisíců cizinců přes sloučení rodiny, přistěhovalci, kteří pak nemají možnost se uživit a musí spoléhat na naši sociální podporu. Tímto budou chybět další zdroje pro naše nezaměstnané, naše seniory a naše pacienty. Máme zde dokonalou totální invazi se kterou riskujeme, vyhodit do povětří celý náš systém.”

Za kraj Emilia-Romagna,člen správní rady Stefano Bargia z města Modenaprovinční předseda Ligy severu Giuseppe Bettuzzi:

„Tímto způsobem justice pokračuje s politikou otevřených dveří pro všechny, bez obezřetnosti, zdravého rozumu a udržitelnosti systému. Kdo se bude starat o všechny tyto migranty, kteří přicházejí bez jistoty, že mohou počítat s příjmy ze závislé činnosti? Tento systém, kromě toho, se již hroutí. “

La notizia ha scatenato aspre critiche da parte della Lega Nord:

( Sul argomento : Ricongiungimento famigliare, il Tribunale di Modena fa infuriare la Lega: Dure critiche dai vertici nazionali del Carroccio dopo la decisione del Giudice modenese di concedere il ricongiungimento familiare ad una coppia di cittadini albanesi, entrambi senza reddito.)

Il governatore della Lombardia Roberto Maroni via Facebook: “Alè, pronti all’invasione totale?“

„Anche il senatore Roberto Calderoli, Vice Presidente del Senato ha dichiarato: “Una sentenza che rappresenta “un precedente pericoloso e inquietante perché smantella uno dei nostri pilastri per arginare l’immigrazione ovvero il requisito, per ottenere un permesso di soggiorno, di avere un lavoro e la possibilità di mantenersi nel nostro territorio: adesso cosa potrebbe succedere? Questa sentenza rischia di essere l’apripista per l’arrivo di decine di migliaia di immigrati, tramite i ricongiungimenti familiari, immigrati che poi non avranno alcuna possibilità di mantenersi e dovranno appoggiarsi al nostro welfare, togliendo risorse ulteriori ai nostri disoccupati, ai nostri anziani e ai nostri malati. Ecco l’invasione perfetta con cui rischiamo di far saltare tutto il nostro sistema”.

„Per la regione Emilia-Romagna, il consigliere regionale Stefano Bargi e il segretario provinciale modenese Giuseppe Bettuzzi: “ In questo modo la giurisprudenza continua con la politica delle porte aperte per tutti, senza alcun accorgimento per il buon senso e la sostenibilità del sistema. Chi si occuperà di tutti questi migranti in arrivo, senza che questi possano contare su di un reddito da lavoro? Il sistema, peraltro, è già al collasso.“

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/immigrati-i-giudici-aprono-pure-chi-arriva-senza-lavoro-1308778.html

http://gazzettadimodena.gelocal.it/modena/cronaca/2016/09/20/news/immigrati-sentenza-apre-le-porte-alla-permanenza-in-italia-1.14123082?ref=hfmomoer-3

http://www.modenatoday.it/politica/sentenza-ricongiungimento-familiare-stranieri-modena-lega.html

Zdroj: https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=553762

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...