Oriana Fallaci,10 let od úmrtí italské novinářky a spisovatelky.

15. 09. 2016 18:57:45 Blog iDnes.cz
Kvůli její výpovědi o pokoře Západu vůči Islámu byla obviněna z rasismu a islamofobie. Leader Ligy severu, Matteo Salvini nám jí připomíná na Facebooku: “Já nebudu mlčet a nikdy se nevzdám”.
Oriana Fallaci v USAVše co se děje dnes, Oriana již předvídala před lety.

15.září 2016: Oriana Fallaci – uplynulo již 10 let od smrti velké novinářky a spisovatelky , která zemřela v roce 2006, ve věku 77, zabita nevyléčitelnou nemocí. Jak čas ubíhá, ukázují se stále více odůvodněné její alarmující zprávy o islámském terorismu a krizi západní společnosti.

Jsou shrnuty v trilogii: “Hněv a hrdost“, analýza ve formě dlouhého dopisu, zveřejněná v Corriere della Sera po 11.září a v Itálii je to jedna z nejprodávanějších a nejčtenějších knih naší doby. Další kniha je “Síla rozumu” a poslední část trilogie je rozhovor co udělala Oriana Fallaci sama se sebou v roce 2004 s názvem “Apokalypsa“.

Její výpověď o pokoře Západu vůči Islámu ji vnesla v posledním období jejího života do popředí na italské a mezinárodní scéně, ovšem také spolu s četnými obviněními z rasismu a islamofobie. Byla první italka poslaná na frontu ve Vietnamu. Fallaci je autorka dvanácti bestsellerů, přeložených po celém světě a s jejími články přiblížila čtenářům v Itálii například Kennedyho Spojené státy , souboj o dobytí vesmíru, masakry Libanonu, tu noc v Mexico City s masakrem studentů, první válku v Perském zálivu a na konec i její vizi islámského světa.

http://www.ilpopulista.it/news/15-Settembre-2016/4974/10-anni-dalla-morte-di-oriana-salvini-non-tacero-e-non-mi-arrendero-mai.html

“Žena, spisovatelka a odvážná novinářka, zvídavá, připravená, nenapodobitelná.” Takto nám Matteo Salvini v příspěvku na Facebooku připomíná jaká byla Oriana. “Všechny obce – navrhuje vůdce Ligy severu – by měly věnovat památce jejího života a její práce jednu ulici, náměstí, zahradu nebo školu.”

Dále cituje slavnou frázi z knihy “Hněv a hrdost “, kde se říká: ” V životě však nastávají okamžiky, kdy se mlčení stává hříchem a mluvení nutností “.

Matteo Salvini uzavřel vzpomínku se slovy: Děkuji Oriana, nebudu mlčet a nikdy se nevzdám”.

Zdroj: https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=552274

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...