Pašerácké lodě NNO s naloženými migranty opět tlačí na Evropu

 

sea watch neri.png

Pašerácká loď do dnes naříkala: nikdo nechce nelegální migranty. Ovšem italští soudruzi si to opět vyřizují se Salvinim. SeaWatch3 nabrala celkem 32 osob a nová neziskovková loď Prof. Albrecht Penek patřící neziskovce Sea Eye nabrala dalších 17. Malta nechala 2. ledna  tyto lodě kvůli bouřce vplout do svých vod a zakotvit několik mil od pobřeží, nikdo nesmí vystoupit. Neziskovky kvičí a někteří italští starostové se staví proti “Salviniho” zákonu a vládě … kdo podlehne?

Naprostá hloupost a nebo drzost?

Nejdříve jede na moře nakládat nelegální migranty, poté, když zjistí, že je nikdo nechce, pašerácká loď teatrálně naříká a zjišťuje, že nemá vybavení  k tomu, aby se o ně „postarala“. Předtím se to nevědělo, že ano? A samozřejmě, že italští soudruzi  jsou okamžitě připraveni hodit vinu na ministra vnitra Salviniho, ale zapomínají, že i ostatní evropské přístavy, které spravují jejich kolegové dobráci,  zavřeli migrantům  dveře před nosem. Ale to je samozřejmě v pořádku.

mv seawatch3.png

„Stále hledáme přístav a  připravujeme se na zhoršení povětrnostních podmínek“ : to je to, co řekl 1. ledna britský dobrovolník Robin Jenkins, který byl kontaktován na palubě německé neziskovkové lodi Sea Watch. Ta je od 22. prosince zablokována ve Středomoří s 32 migranty, které naložila u Libye. „Naše situace se nezměnila,“ napsal Robin Jenkins přes  WhatsApp. „Nemáme žádné nové zprávy z Evropy“ o přístavu kde by se mohli vyložit migranti  a „nevíme, co máme říci našim pasažérům o tom, co se bude dál“.

mv prof albrecht.png

Včera, zdravotnický personál uvedl, že loď může poskytovat pouze počáteční pomoc a že není vybavena „na to, aby se starala o lidi  po tak dlouhou dobu“ vydal alarmující zprávu o riziku „nákazy nemocemi“ a prý brzy dojdou i  základní  potřeby , jako je voda a jídlo. Myslet na  to předem, to ne?

seawatch3 2.1.19.png

Pozice, kde dostala povolení od Malty kotvit při bouřce loď Sea Watch3.                           MarineTraffic

A Sea Eye se 17 nelegálními migranty na palubě, které nabrala 29.prosince u Libye?  Kde berou stále další lodě, když vědí, že business s Itálií skončil? Tuto loď Prof. Albrecht Penek neziskovka Sea Eye před uzavřením italských přístavů neměla! To si jsou tak jisti, že to bude pokračovat?

prof albrecht penck .2.1.19.png

Pozice, kde dostala povolení od Malty kotvit při bouřce loď Prof. Albrecht Penek.          MarineTraffic      

Alarmující zpráva o možném riziku nákazy a špatného počasí padla na úrodnou půdu Malty, která 2.prosince odpoledne vydala povolení k zakotvení pro obě NNO lodě. Mohou ovšem zůstat pouze v bezpečných vodách, ale nikdo se nesmí  vylodit.  Ve stejný den se nechalo slyšet Nizozemí, že by si několik migrantů vzalo dobrovolně, jen prý když to udělají i jiné země, tak to stojí v Times of Malta. 

 

3.1.19 tw.orl.pngPosvátá zuřivost lidumilných soudruhů 

„Palermo je připraveno  přivítat migranty, kteří jsou na palubě Sea Watch, tato vláda nás zahanbuje, že jsme Italové, protože to je urážka ne migrantům, ale naší kultuře pohostinnosti :  já nemohu dát příkazy k otevření přístavů,  to může udělat  jen ministr dopravy“.  Takto se vyjádřil starosta Palerma, Leoluca Orlando, který zapomíná, že Palermo (neboli spíše on sám) sice může být ochotno hostit, ale peníze na to sype vláda, a to prostřednictvím kapes Italů, a ne Orlando !!!

3.1.19 tw. napol.png

Neapolský starosta Luigi de Magistris si dokonce dovolil napsat veliteli Sea Watch3:

“Pokud by ministrova arogance měla zajít tak daleko, že by zabránil vjezdu, vězte, že již máme k dispozici 20 člunů, které bezpečně dorazí k Sea Watch 3, aby přivezli na pevninu  přítomné osoby”.

Lettera de magistris.png

Někteří levicoví starostové litují dobrých časů na bázi imigrace a odmítají dodržovat zákony !!! Je to vůbec možné? Toto vládlo Itálii? Výsledek byl očividný …

Leoluca Orlando nechce  aplikovat novou bezpečnostní vyhlášku, kterou zavedll ministr vnitra a leader Ligy Matteo Salvini a není sám. Aplikaci vyhlášky brání spolu s ním i několik dalších starostů patřících také do italské levice, to je náhoda, že? A to jsou ti co na konci roku aplaudovali projevu Sergia Mattarelly! No, ale to už je podnět na nový článek.

Bezpečnostní dekret byl schválený Parlamentem, vládou a zejména podepsaný Prezidentem Republiky!

A aby toho nebylo málo …

18 nevládních organizací, včetně neziskovek Save Children, Amnesty International, Emergency a Lékaři bez hranic TLAČÍ na podporu LODÍ NEZISKOVEK Sea Watch a Sea Eye.

Ve společném apelu stojí:

“Naléhavě žádáme Itálii a členské státy EU, aby se přijala opatření pro 49 migrantů, kteří jsou včetně několika nezletilých zablokovaní na moři, aby jim bylo umožněno okamžitě vystoupit do bezpečného přístavu a získat humanitární pomoc, na kterou mají nárok” .

Tlaky na nedobrovolné přerozdělování? 

V pátek 4. ledna 2019 dopoledne, další dvě lodě, Sea Watch a Mediterranea vezou společně z přístavu Valletta na Maltě  pro Sea Watch 3 zásoby. Na misi se také zúčastnili němečtí poslanci  a europoslanci, dále mezinárodní novináři a reportér TPI.

 

Tento stávající stav v grafu se někomu zřejmě nelíbí?

přehled 2.1.18png.png

Zdroje použité k překladům:

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/migranti-malta-cede-ong-s-allattracco-sea-watch-1623586.html?fbclid=IwAR0hJle-U2dAXXUF93lgc4Q6i4A2EBk5YJU_mIuxBJ9SMd-rp1XUfNnAP0s

http://www.ansa.it/sito/notizie/mondo/2019/01/02/sea-watch-puo-entrare-in-acque-maltesi_b7c4971a-a839-4b40-b20b-d445b22d3d52.html

https://www.timesofmalta.com/articles/view/20190102/local/malta-allows-stranded-migrant-ship-to-shelter-in-its-waters.698257

http://www.ilpopulista.it/news/2-Gennaio-2019/31324/nave-scafista-fa-il-pianto-greco-nessuno-vuole-i-clandestini-ma-i-kompagni-se-la-prendon-con-salvini.html?fbclid=IwAR2AJmA-g9S3ycinPiDxQV4gtsp1uHwIZmik3G-Iqiuv9qheF3mMmMYRpBw

https://www.lemonde.fr/international/article/2019/01/03/la-france-prete-a-accueillir-des-migrants-bloques-au-large-de-malte_5404704_3210.html

https://www.tpi.it/2019/01/04/de-magistris-lettera-sea-watch/

 

 

 

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...