Kocour není doma a myši mají pré aneb Salvini v Polsku, Conte přes zákaz přijme migranty a bouřka je na světě

50155042_236080773950936_203847261061382144_o.jpg

„Itálie a Polsko budou protagonisty nového Evropského jara, znovuzrození skutečných hodnot EU: méně financí a byrokracie, více práce a bezpečnosti“, uvedl ministr vnitra Salvini ve Varšavě po setkání se svým polským protějškem, jímž je Joachim Brudziński.

Místopředseda italské vlády a ministr vnitra Matteo Salvini absolvoval 9.1.2019 důležitou plánovanou cestu, která potvrzuje suverénní osu mezi Itálií (zejména Lega) a světem Visegrádské skupiny.

Řím a hlavní města „nezápadní“ Evropy představují trny v oku Evropské unie. A nadcházející volby v květnu by mohly přesunout těžiště Evropského parlamentu a Komise právě směrem k oblasti zastoupenou vládami těchto zemí.

Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki řekl, že sdílí kritiku, kterou adresovala italský místopředseda vlády a obvinil Evropskou unii z diskriminace některých členských států. Oznámení, které přichází právě v momentě setkání Salviniho s vůdcem nacionalistické strany, Jaroslawem Kaczynskim. Setkání, které má jediný cíl: potvrdit alianci, která může tuto Evropu rozložit. Z Varšavy je tu jasná výzva: tato Evropská unie se nám nelíbí.

O Salviniho návštěvě se 10.01.2019 dokonce zmínil i maďarský premiér Orbán na své tiskové konferenci v Budapešti. Řekl: „Osa Varšava-Řím je skvělý vývoj”, který je součástí “velké naděje”.

Salvini na tiskové konferenci v Polsku na otázku o příjmu migrantů z lodí u Malty řekl:

„Dokud pomáháme pašerákům a neziskovkám nelegálně vozit migranty do Evropy, pašeráci budou i nadále bohatnout. Do Evropy  se dorazí letadlem a s doklady.“ Dále prohlásil, že večer řekne  Contemu, aby počkal, až evropské země přijmou ty, které slíbili, že přijmou. Ostatní o ně nestojí, ale my musíme přijímat, to je nepochopitelné“.

A je to tady. Conteho ústupek bez jakékoliv konzultace se Salvinim nadzvedlo mandle ministra vnitra, ale i většiny obyvatel itálie a nejenom tam.

autobus sbarco.png

Ale Salvini vycítil závan nekalého a tak o víkendu v reportáži deníku Corriere po tom, co se Di Maio ozval, že by někoho přijal, prohlásil:

„Di Maio může říci jeho myšlenku, dobře. A je výborné, že se vyjádří také Fico a Di Battista a že diskutujeme mezi námi a předsedou Contem, ale ve věci migrantů ten, který rozhoduje, jsem já“.

Nedivme se proto, že Salvini dvě hodiny po návratu z Polska, svolal na 23 hodinu mimořádné setkání,kterí se uzavřelo těsně před  jednou hodinou v noci. Mělo to být ujasnění tváří v tvář s Contem o  ústupku neziskovkám, ale nakonec požádal o přítomnost také Luigiho Di Maia, místopředsedy a vůdce M5S.

Immagine.png

Salvini je kategorický:

„Nezměním názor, naopak udělám dva kroky vpřed. Do Itálie nikdo nepřijede, dokud Evropa nebude plnit závazky s Itálií a převezme si 200 migrantů vyloděných v létě v Pozzallo a Catania, kteří již měli být přemístěny.“

Pouze Irsko, dodrželo dohodu. Není tedy správné, že Itálie se běží  na pomoc evropských partnerů, když je sama opuštěna a ponechána svému osudu.

“Vláda je kompaktní v přísné linii, uzavřené přístavy, boj proti pašerákům a nevládním organizacím – snaží se zklidnit tóny Salvini – dodávám, že žádný eventuální nový příjezd nesmí stát italské občany vůbec nic. Od této chvíle je lepší se setkat před a ne po. Imigraci řídí ministr vnitra.”

Železná ruka s Evropou bude pokračovat, pravděpodobně až do příštích voleb.

Migranty z neziskovkových lodí Sea Watch3 a Professor Albrecht Penck, “jen něco přes deset”- uvedl Conte – bude hostit Valdenská církev z vlastních zdrojů, tedy bez finančních přídavků od státu. Takže alespoň v tomto je dodržen Salviniho příkaz!

Večer před odjezdem do Polska, 8. ledna, Salvini učinil na svém Fb profilu živé vysílání, aby bylo jasno jaký má místopředseda italské vlády a ministr vnitra postoj vůči degradující situaci s neziskovkovýma loděma. Po zprávách týkajících se národních záležitostí se dostal na horké a pro nás zajímavé téma IMIGRACE:

Na toto téma řekl, cituji:

“Stále věřím, že pro záchranu životů se musí (bez násilí) utnout obchodování pašeráků, překupníků a neziskovek, kteří svou přítomností napomáhají špinavé práci pašeráků, kteří pak díky tomuto obchodu s lidskými bytostmi koupí zbraně a drogy. Zde se nejedná o problém, jestli jich vezmeme 5,10,15, blond, hnědovlasé,  ženy, děti, mladé a nebo staré … Dokavad na druhé straně Středozemního moře zločincům, kteří obchodují s lidmi, dojde zpráva, že se nakonec nějak do Itálie dostanete a stejně tak do Evropy, tak lidé budou i nadále zneužíváni, vytrženi z míst původu, zabíjeni a přepravováni pouští a středomořím, kde jim hrozí smrt. Takže komu opravdu záleží na budoucnosti milionů Afričanů nesmí připustit, aby jakýkoliv typ člunu nebo  lodě  připlulo k italským břehům nebo břehům Evropy.  Můj názor nikdy nezměním, nejen jako Ministr vnitra, který musí chránit bezpečnost italských hranic a bezpečnost Italů, ale také jako otec, protože jeden ústupek dnes a to od kohokoliv, znamená znovu otevřít dveře obchodu s lidmi, který provozuje mafie a pašeráci. Nikdy nezměním svůj názor! Kdo chce zachránit životy musí zastavit pašeráky. Ti, kteří chtějí pomoci Africe znovu navrátit krásu tohoto kontinentu, ze kterého se nebude utíkat, ale se bude žít a pracovat, musí zastavit pašeráky a lodě, které nedodržují pravidla. Lodě které nesou zahraniční vlajky a myslí si, že budou nutit pomocí vydírání svobodným a suverénním státům nekontrolovatelnou migraci … to se nikdy s mým souhlasem a ani Ligy nestane! Pokud někdo a to i v rámci vlády bude souhlasit a podlehne nátlaku obchodníků s lidmi, pašerákům a neziskovek, nedělá dobrou službu ani těm ženám, ani těm dětem, ani Itálii a ani Africe.  Nezměním a nikdy svůj názor měnit nebudu, poté každý si ponese zodpovědnost za svoje volby a aby bylo jasno, říkám to s největším respektem vůči kolegům ve vládě, ve vládě na základě vládní smlouvy.”

V kontextu o rodinách s dětmi Salvini připoměl:

V Itálii jeden milion dětí žije pod hranicí chudoby a mojí povinností a právem je pracovat na tom, aby se těmto dětem vrátila  důstojnost a možnosti všech ostatních dětí, které žijí Itálii.”

“Je správné mít starost o lidi v nouzi na druhém konci světa, ale nejdřív si myslím, že je naší povinností – vlády, starostů, ministrů a guvernérů se postarat o Italy v nesnázích ještě dnes a ne zítra” … 

Tímto zmínil vzpurné starosty a guvernéry, kteří nechtějí respektovat a aplikovat nový Bezpečnostní zákon a přitom mají stovky tisíc chudých Italů, ale místo toho chtějí rozšířovat práva migrantům, kteří dosud nemají doklad k legitimnímu pobytu v této zemi.

„Dost už, zdůraznil Salvini „ pravidla a hranice naší země musí být respektovány!“

salv porti malta.png

Odkazy použité k překladu:
https://www.corriere.it/politica/19_gennaio_05/salvini-tira-dritto-tanto-famiglie-nave-non-si-separeranno-42b8d2c6-1133-11e9-9c8f-81af4ed4f33b.shtml
http://www.ilgiornale.it/news/mondo/orban-benedice-salvini-polonia-grandi-speranze-leuropa-1626819.html
https://www.liberoquotidiano.it/news/politica/13417644/matteo-salvini-giuseppe-conte-luigi-di-maio-vertice-migranti-sea-watch-gelo-governo.html
http://www.ilgiornale.it/news/mondo/salvini-polonia-lasse-sovranista-nuova-primavera-europea-1626419.html

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...