Neziskovky vyložili afričany na Maltě a plachetnice v Kalábrii kurdy

Malta: přistání migrantů z neziskovek  Sea Watch a Sea Eye

“Díky Allahovi , vystoupili jsme na Maltě, bezpečný přístav” (ale hostit je budou evangelické kostely) 

Malta. 49 migrantů z  lodí neziskovek Sea Watch a Sea Eye se po téměř  po 20 dnech dostali na pevninu .  Premiér Muscat oznámil, že dvě humanitární lodě nebyly zakotveny přímo na ostrově.  migrantii přijeli na břeh do vojenského přístavu Hay na palubě maltských hlídkových člunů.

Migranti z pašeráckých lodí NNO – radostný výstup na Maltě

Kalábrie: pašerácká plachetnice dovezla  51 kurdů 

imola.png

K pobřeží  Kalábrie v okrese Torre v obci Melissa v oblasti Crotone se dostala pašerácká plachetnice vezoucí kurdské migranty . Loď nedaleko břehu  najela na mělčinu a uvízla.  Na palubě bylo 51 osob a navíc  1 osoba, která  je prý od pádu do moře nezvěstná .  Z těch 51 bylo zachráněno 6 žen a 4 děti, zbytek jsou vesměs mladí muži.

graf 10.1.19.png

Od 1. ledna 2019 do 9. ledna 2019 byl stav v zelené části grafu 0

Výkřiky migrantů probudily některé obyvatele této oblasti. Starosta Melisy ,Gino Murgi a několik občanů okamžitě zahájili záchrannou akci. Nedaleký hotel dal k dispozici záchranný člun a své prostory na zachránu  promočených lidí , které nechal  pomocí kamen, vysoušečů vlasů a přikrývek usušit. Policejní síly vykonali  předepsané opatření. Migranti budou pro identifikační postupy převezedeni do Přijímacího Centra  Sant’Anna.

Dva údajní pašeráci lidí z plachetnice byli  zatčeni . Carabinieri z Cirò Marina identifikovali dva ruské občany, 43 a 25 let. Ti dva byli v nedalekém hotelu, kam se uchýlili, aby se pokusili uniknout před zatčením. Noční recepční, když  viděl očividně falešné doklady a bez vstupních víz do Itálie, tak se snažil získat čas tím, že jim dal ubytování, ale  ihned poté telefonoval policii, která mezitím  přišla do hotelu po stopách, zanechaných na blízké pláži. V jejich zavazadlech našli carabinieri nástroje pro plavbu a peníze. Pašeráci budou souzeni  z napomáhání nelegální imigraci.

Odkazy použité k překladům:
https://www.repubblica.it/cronaca/2019/01/10/news/migranti_in_51_su_barca_incagliata_li_salvano_i_cittadini-216232154/
http://www.ansa.it/calabria/notizie/2019/01/10/migranti-su-barca-incagliata-salvati_e3edb9a1-3121-4622-b39a-4c74252dced5.html
http://www.imolaoggi.it/2019/01/10/migranti-grazie-ad-allah-siamo-a-sbarcati-a-malta-un-porto-sicuro/?fbclid=IwAR2pssFzncBn–sZzKVF0hsxbOvmrZtp-vm2oPAE1ZpKtOMueaLaCrGBc5U

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...