Štefan Harabin: prezidentský kandidat na Slovensku, rozhovor

Štefan Harabin: prezidentský kandidat na Slovensku, rozhovor

54206308_274069316838925_5473302177931853824_n

Slovenské Prezidentské volby 2019 jsou velmi sledované i v České republice. Měla jsem tu možnost osobně sledovat předvolební náladu na Slovensku, kde jsem byla před několika dny.

Jelikož jsem se minulý pátek nacházela nedaleko Nitry, tak jsem využila příležitosti a zajela jsem na oslavy MDŽ s kandidátem na prezidenta Slovenské republiky JUDr Štefanem Harabinem.  Účast byla značná a hudební doprovod folkloristické mužské skupiny Lidovec byla mezi publikem velmi vítaná, v sále panovala příjemná nálada.

Moderátorka se zaměřila na otázky týkající se postavení žen a zabezpečení rodin na Slovensku. Pan Harabin odpovídal na otázky týkající se jeho rodinného života velmi podrobně a vtipně.  Dále vyjádřil absolutní podporu tradiční rodině a velmi striktně se postavil proti veškerým genderovým výmyslům. Existují pouze 2 pohlaví, muž a žena, matka a otec.

Velmi tvrdá reakce proti nelegální imigraci a kvótám a rozdáváním peněz muslimským imigrantům. Je naopak potřeba finančně podpořit slovenské rodiny, zdravotnictví a školství. Záchrana tradiční a  křesťanské rodiny, pořádek, zodpovědnost a právo na všech úrovních je základní myšlenkou tohoto kandidáta na Prezidenta Slovenska.

 

Dostala jsem i v takto hektickém období od JUDr Harabina odpověď na otázky týkající se italské scény:

1. Zachování a podpora tradiční rodiny je jednou z Vašich priorit.
Na Facebooku vzbudilo velmi pozitivní reakce Vaše vyjádření o Matteovi Salvini a jeho počínání. V Itálii Salviniho Liga při nástupu do účelové vlády zřídila “Ministerstvo pro rodinu a invalidní občany”, aby se této otázce mohla naplno věnovat.

Co si o tomto řešení myslíte Vy?

Nepoznám presné kompetencie a úlohy tohto ministerstva v Taliansku,  ale aj tento spôsob by mohol byť jedným z riešení na ochranu a podporu hodnôt tradičnej kresťanskej rodiny. Ide najmä o to aké kompetencie má konkrétny úrad resp. inštitúcia zverené a akým spôsobom môže konať. U  nás by sa dala podpora rodiny, ako aj invalidných občanov riešiť rôznymi programami (sociálnymi či inými) v rámci existujúceho  Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny resp. prípadnými legislatívnymi zmenami, ktoré by poskytli najmä mladým rodinám  priestor na dôstojnú výchovu ich detí a aby nemuseli rozmýšľať či si môžu dovoliť jedno maximálne dve deti (podpora pri narodení dieťaťa, pri bývaní, počas školskej dochádzky), ako aj mnoho iných.

2. Italský Ministr Vnitra Matteo Salvini čelí obvinění z únosu a zneužití úřadu. Zadržel po dobu 5 dní na bezpečné palubě lodi námořní hlídky Diciotti u břehu přístavu Catania nelegální migranty po čas identifikace az organizačních důvodů. Migranti měli zajištěny veškeré základní potřeby včetně lékaře. 20 března bude Senát italské rep. jednat o vydání ministra vnitra…

Poznámka:  Imunitní výbor hlasoval a  (16 hlasů proti procesu a 6 pro vydání) a doporučil Salvinimu imunitu ponechat a nevydat ho do procesu …

Mohl by jste se vyjádřit z Vašeho pohledu k této situaci?

Ako určite viete, stále som sudcom, aj keď aktuálne s prerušeným  výkonom funkcie z dôvodu kandidatúry na prezidenta SR, pričom ako  sudca sa nikdy nemôžem relevantne vyjadriť k akémukoľvek  prebiehajúcemu trestnému konaniu bez znalosti veci a spisového materiálu. Vami načrtnuté okolnosti prípadu však evokujú účelovosť a  politické pozadie trestného stíhania vedeného proti ministrovi vnútra  Talianskej republiky Matteovi Salvinimu z dôvodu, že chcel len dôsledne strážiť hranice vlastnej krajiny (čím aj všetkých ostatných  európskych krajín) a tým chrániť vlastných občanov (čím aj občanov  ostatných krajín Európy) pred príchodom nekontrolovateľných vĺn  nelegálnych migrantov, za čo ho, práve naopak, je potrebné pochváliť a  poďakovať mu.

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...