Sea Eye s migrantama vydírala Itálii, vyplula na Maltu. Vrátí se ???

sea eye fb.jpg            Fb Sea Eye: nakládka migrantů, 20 mil od Libye (člun bylnepoškozený)

03 – 04.04.2019
Loď Alan Kurdi patřící neziskovce Sea Eye, pluje ve Středozemním moři s 64 migranty na palubě (plus 17 osob – personál na lodi). Poté, co naložili nelegální migranty 20 mil od pobřeží Libye (člun byl ještě nepoškozený) a pobřežní hlídka prý “neodpovídala.” Loď zamířila na sever a tam pod výmluvou špatného počasí změnila směr na ostrov Lampedusa .

ALAN K . 4.4.19.jpgMarine Traffic: Alan Kurdi a vyznačení trasy od 21.3 – 3.4.2019

Italské Ministerstvo vnitra však vydalo směrnici, která by zabránila jejímu vstupu do teritoriálních vod, a tak několik hodin plavilo plavidlo před ostrovem, ale mimo oblast výlučné italské působnosti.

05. dubna 2019
“Nejsem jediný, kdo má pochybnosti o úloze nevládních organizací ve Středomoří. Ale opakuji, nenechávejte to říct jen mě, protože já jsem zainteresovaná strana. Zeptejte se francouzského kolegy, německého kolegy, britského kolegy, a všech ostatních – neziskovky jsou problémem a pomáhají obchodníkům s lidmi.”

Tak vicepremiér Matteo Salvini, na G7 ministrů vnitra v Paříži, ve Francii. S novináři se Salvini vrátil na téma německé lodi Alan Kurdi, německé neziskovky Sea Eye, která křižovala od 4 dubna u ostrova Lampedusa s nákladem 64 migrantů a požadovali povolení k přistání z důvodu špatného počasí .

sea eyemarine traf.jpgMarine Traffic: Alan Kurdi a vyznačení trasy od 3.4 – 6.4.2019

“Požádal jsem svého německého kolegu, aby zasáhl u lodi, označena jako německá, aby ten problém vyřešil. Očekávám, že německá vláda podle toho bude postupovat, loď je jejich, vlajka je jejich, posádka je jejich, kapitán je z Hamburku, v Hamburku je pohostinný přístav , každý ať si dělá svoje” …

salv lod berl.jpgPřeklad – print screen – ze Salviniho Fb stránky  a dodatek

Italské Ministerstvo vnitra každopádně povolilo přistání dvou dětí ve věku 1 a 6 let, jejich matek a těhotné ženy. na křehké osoby byl vždy brán ohled. Ty to odmítli! Nezbývá než popřát dobrou cestu do Berlína, jak řekl Matteo Salvini.

sea eyemarine traf detail.jpgMarine Traffic:  Křižování u ostrova Lampedusa a odjezd na Maltu

Ve večerních hodinách se loď Alan Kurdi vydala směrem na Maltu. Tam se bude snažit najít co nejrychlejší řešení a také zásoby jídla a pitné vody. Jak známo tak Malta fungovala několik let jako přístav neziskovkových lodí, kterí se tam vraceli po tom co vyložili v Itálii.

sea eyemarine traf.jpgMarine Traffic: Alan Kurdi a vyznačení trasy od 3.4 – 6.4.2019

06.04.2019

Neziskovka, která se chová jako pašeráci nelegálnách migrantů hraje na city:
Sea Eye osočuje Salviniho z „nerespektování povinnosti chránit rodiny a to za účelem politického vykořisťování.” Nebyl prý žádný objektivní důvod trvat na odloučení rodin. a tvrdí, že bylo pravděpodobně záměrem politických činitelů přivést posádku“ Alan Kurdi „k morálnímu dilematu“.

sea eye salvini malt.jpg

Jedou na neatorizovanou výpravu, pro nelegální migranty, kteří kvůli neziskovkám riskují své životy a oni si dovolují někoho soudit ? 

Chápete tu tu drzost? Tato loď brázdila moře od 21.03.2019 až do 03. 04. 2019, jen aby někoho naložila a jela účelově provokovat do Itálie. Jelikož na moře bez číhajících neziskovek tíměř nikdo nevyplouvá, jsou to právě oni, jejich přítomností, kdo zavinil to že se tato výprava zorganizovala. Je více než pravděpodobné, že by jinak tento člun nebyl na hranice teritoriálnách libyjskych vod vytažen …

Jinak to vypadá na další žalobu vůči vládě kvůli lodi Sea Eye a toho , že nebylo dovoleno přistání –  tentokrát od neziskovky Mediterranea !!!

https://www.liberoquotidiano.it/news/italia/13448885/migranti-ong-mediterranea-cecilia-strada-denuncia-governo-italiano-sea-eye-alan-kurdi.html

sea eye  malta ritorno jpg.jpgMarine Traffic: opět změna kurzu. Bude se snad vracet  směrem k Itálii?

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/sea-eye-i-migranti-rifiutano-sbarco-salvini-buon-viaggio-1674923.html
http://www.ilgiornale.it/news/cronache/sea-eye-fa-rotta-verso-malta-salvini-umilia-i-naufraghi-1675179.html?fbclid=IwAR2tnI0ofb9IMmOrXTkwOnzN8yq3c6PpP50pDS-Un7e_TfEjOFtJ4BdjQN8
https://www.liberoquotidiano.it/news/italia/13448848/sea-eye-migranti-ong-verso-malta-matteo-salvini-trionfo-porti-chiusi-alan-kurdi.html

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...