Další delirium italského Hnutí 5 hvězd je určeno ženám: “Používejte menstruační šálky a vraťte se k pracím plenkám”

Tak toto vyjádření učinil předseda Poslaneckého klubu Hnutí 5 hvězd (M5S) Francesco D’Uva během televizního vysílání v pořadu Omnibus na Tv kanále La7. Byla mu položena otázka proč Hnutí 5 hvězd nezrušilo 22% DPH na dámské vložky, které jsou tímto považovány za luxusní zboží, což je naprosto směšné :

«Nesnížili jsme DPH u dámských vložek, protože v tomto ustanovení nebylo žádné finanční krytí a navíc jsme také pro životní prostředí, NEJSME pro jednorázové hygienické vložky. Existují možnosti neznečišťující prostředí, jako jsou menstruační šálky a pleny, které se dají vyprat».

Prohlášení vyvolalo spor ve studiu s hosty, počínaje bývalým soudcem Antonio Di Pietro, který se ironicky usmál a vyzval ke změně tématu.

Zklamání dala najevo také moderátorka, Gaia Tortora :

«Cože, ne, vrátíte nás zpátky do pracích plen? Děkuji, to už by stačilo» a sebrala mu slovo.

Francesco D’Uva vybuchne:

„Pak si ale nestěžujte, že se zvyšuje znečištění“.

Intervence vyvolala také ironii sociálních médií. Na Twitteru si mnoho uživatelů dělá srandu z Hnutí 5 hvězd a předsedy Poslaneckého klubu: “Pomozte mu … ale doma.”

A nebo: “Menstruační šálky, Francesco D’Uva na reedukačním kanálu” … to jsou ty moderované komentáře, zbytek zde ani nemohu zmínit, ale jistě si každý sám dovede představit ten rozhněvaný dav žen a jejich komentáře …

Takže my ženy dle Hnutí 5 hvězd nejsme ekologické !!!

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...