Salvini: “Chtěli mě zabít …” Arzenál neonacistů, tajné služby hovořily i o ukrajinské skupině …

Salvini: “Poukázal jsem na arzenál neonacistů, chtěli mě zabít.”

salvini raketa.png

Šokující oznámení: Matteo Salvini v úterý 16.07.2019 z Janova komentoval zprávu o zabavení zbraní v držení skupiny pravicových extremistů a zatčení zúčastněných osob díky vyšetřování Státního zastupitelství a Digos – oddělení pro generální vyšetřování a zvláštní operace v Turíně.

“Byla to jedna z mnoha výhružek smrtí, které mi přichází každý den. Tajné služby hovořily o ukrajinské skupině, která se mě pokoušela zabít. Jsem rád, že to posloužilo k odhalení arzenálu nějakých dementů,” slova ministra vnitra.

Předseda Ligy dále dodal:

Myslím, že jsem Ukrajincům nikdy neudělal nic špatného, ​​ale ohlášení jsme předali a nebyl to mýtoman. Neznám žádné stoupence nacistů. A jsem rád, když chytí stoupence nacistů, stoupence komunistů nebo stoupence kohokoliv “.

Arzenál se skládal z různých zbraní, včetně rakety vzduch-vzduch Matra, používaná katarskou armádou. Zbraně, díky kterým byl zřejmě ohrožen také život ministra vnitra.

20190715_115313_hdr---copia.jpgOperace DIGOS Turín – zabavení válečných zbraní vč. této rakety

KOMPLETNÍ POLICEJNÍ ZPRÁVA A SEZNAM ZBRANÍ

V posledních dnech DIGOS policejního ředitelství v Turíně v návaznosti na vyšetřování koordinované místním státním zastupitelstvím a řízeným oddělením “preventivní” Policie (UCIGOS) provedlo několik autorizovaných prohlídek ve spolupráci s dalšími úřady ve Varese, Pavia, Novara a Forlì, kteří zatkli italského občana jménem DEL BERGIOLO Fabio ve věku 60 let, který byl odsouzen dne 12. července v rámci preventivního opatření ve vězení, za to , že držel ve vlastním domě v Gallarate (VA) velké množství válečných zbraní (včetně útočných pušek a kulometů) a běžné střelné zbraně, původem většinou z Rakouska, Německa a USA.

Ve stejné akci Státní Policie zadržela, jako podezřelého z trestného činu, švýcarského občana jménem MONTI Alessandro Michele Aloise ve věku 42 let a italského občana jménem BERNARDI Fabio Amalio ve věku 51 let, oba dva odpovědní za držení a uvedení na trh raketu vzduch / vzduch MATRA používaná ozbrojenými silami v Kataru.

Činnost soudní policie, která začala v červenci 2018 také aktivací telefonického a datového odposlechu, pochází z činnosti některých italských bojovníků s extremistickými ideologiemi, kteří na sebe upozornili v minulosti tím, že se účastnily ozbrojeného konfliktu v ukrajinském regionu Donbass.

V rámci této činnosti bylo nalezeno několik kontaktů mezi nimi jeden z výše uvedených milicionářů a jeden expert na zbraně, kteří navrhovali jako mandanti třetí strany nákup rakety, včetně fotografií přes komunikační kanál WhatsApp.

salvini raketa vid.png

Další průzkumné důkazy umožnily identifikovat skutečného zprostředkovatele prodeje, tím je citovaný DEL BERGIOLO Fabio, s policejním záznamem, který byl po intenzivní vyšetřovací činnosti včetně pronásledování, podroben prohlídce a zatčení a to po objevení skutečného arzenálu nelegálně držených střelných zbraní uvnitř domu (seznam zbraní na konci článku).

Uvnitř domu výše zmíněného bylo také nalezeno několik erbů a znaků s nacistickými symboly (včetně svastiky a odkazy na Waffen-SS).

salvini raketa vid2.png

Okamžitě po prohlídce domu zadrženého DEL BERGIOLO odjela Státní policie v Turíně k letišti Rivanazzano Terme (PV), kde uvnitř velkého skladu bylo nalezeno válcové pouzdro o velikosti asi 4 metry, které obsahovalo vzduch / vzduch raketu mod. MATRA MP EM F20 S530 francouzské výroby, o délce 3,54 metru s údaji o původu z ozbrojených sil Kataru.

Zatčený DEL BERGIOLO je bývalý celní úředník, známý tím, že byl v roce 1998 mezi zakladateli bývalého hnutí “MAC, Konfederační akční hnutí” – které propagovalo volný prodej zbraní a také kandidoval se do Senátních voleb 2001 v řadách „Forza Nuova.“

Celá okolní oblast byla proto uvedena do bezpečí, aby se s nezbytným bezpeřnostním opatřením umožnil zásah vysoce specializovaného personálu italské armády, který zjistil, že se jedná o raketu vzduch-vzduch bez výbušné nálože, ale která se dá znovu nastavit !!!

Díky některým postřehům ve vyšetřování bylo zjištěno, že materiální dostupnost rakety a celého depozitu je v rukou dvouch mužů : MONTI Alessandro Michele Aloise a BERNARDI Fabio Amalio oba mají policejní záznamy. Místní policie spolu s DIGOS z Turína je okamžitě nalezena v hotelu sousedícím s letištěm Forlì, kde došlo k zadržení z důvodu “podezření páchání trestné činnosti” zaměstnanci DIGOS v Turíně, ve spolupráci s protějškem policejní stanice Forlì.

SEZNAM ZBRANÍ Z NALEZENÉHO ARSENÁLU:

9 válečných pušek cd. útočné pušky
STEYR AUG 9 mm para, funkce nepřetrzitá dávka, se zásobníkem bez nábojů
STEYR AUG 5,56×45, funkce nepřetrzitá dávka, bez zásobníku
COLT AR14 poloautomatický, kal. 5,56×45, bez zásobníku
COLT M16 a1 funkce nepřetrzitá dávka, kal.5,56×45, s optikou, bez zásobníku
HECKLER KOCH model G3 v ráži 7,62×51 s funkcí nepřetrzitá dávka
STEYR MANNLICHER automatický model TMP ráže 9×19 parabellum, nepřetrzitá dávka s tlumičem
POLSKÝ KULOMET model sa.vz23 ráže 7,62×25 Tokarev se zásobníkem
STEYR DAIMLER PUCH model MP69 s uzávěrem a přesným hledáčkem
STEYR DAIMLER PUCH model MP69 s uzávěrem a přesným hledáčkem

3 lovecké pušky
WINCHESTER mod. 1300 Defender, ráže 12
MOSCHETTO mod. 91 TS ráže 6.5 Carcano běžné ruční opakování
WINCHESTER model 30M1 ráže 30mm. opakovaná střelba

1 válečná zbraň
KULOMET SCORPION s uzávěrem a hlaveň a 2 zásobníky bez nábojů

7 pistolí
PISTOLE BRAND GLOCK MOD. 20 ráže 40 se zásobníkem a 3 náboje
REVOLVER ZNAČKA SMITH A WESSON model 19/3, kalibr .357 magnum
POLOAUTOMATICKÁ ZBRAŇ zn. COLT model COMBATT COMMANDER ráže 9×19 se zásobníkem parabellum
POLOAUTOMATICKÁ ZBRAŇ LANGERNHAN ráže 7.65 Brow.
PISTOLE HECKLER A KOCH model P96S se zásobníkem, ráže 9×19 parabellum
REVOLVER MODEL 1889 “odlehčený” ráže 10.35
JEDNORANÁ PISTOLE DOMÁCÍ VÝROBY ráže 6 FLOBERT vyráběná ve Švýcarsku

Různé části zbraní a munice:
6 částí válečných zbraní ( těla závěru, zásobníky, hlavně, rámy)
306 dílů střelných zbraní (nabíječky, hlavně, těla závěru, tlumiče, optika)
831 munice různé ráže

BÍLÉ ZBRANĚ
20 bajonetů různého věku, vlastností, velikostí a z různých zbraní

http://questure.poliziadistato.it/it/Torino/articolo/6845d2c8fe5831c2158285226/

 

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...