Open Arms, krajský správní soud zradil vyhlášku Security bis a povoluje neziskovce přistání

OPEN ARMS RICHARD G..pngZDROJ: https://www.youtube.com/watch?v=ZZyPVsJDD1s

Bezpečnostní nařízení, krajský správní soud -TAR Lazio – pozastavuje zákaz vstupu do italských vod. Open Arms míří k ostrovu Lampedusa. Salvini: “Nenechám je vystoupit.”

“Situace výjimečné závažnosti a naléhavosti”. Dnes premiér Conte požádal Salviniho o povolení přistání, ale ministr vnitra odmítl.

OPEN ARMS ULTIMA HORA.png

“Pozastavení zákazu vstupu do italských teritoriálních vod, aby bylo možné zachránit lidi na palubě”. S bezprecedentním rozhodnutím intervenuje krajský správní soud kraje Lazio,  (dále jen TAR) k odblokování situace Open Arms, která je na moři již čtrnáct dnů a se zákazem vstupu do italských vod podepsaného ministry Salvini, Trenta a Toninelli na základě bezpečnostního nařízení bis. Zprávu ohlásila přímo neziskovka Open Arms, která včera předložila na TAR naléhavou žádost a nyní směřují k ostrovu Lampedusa.

fb salv open arm.png

Salvini da Recco oznamuje:

„Stále budu podepsat v několika příštích hodinách své NE , protože nikdy nebudu spolupachatelem obchodníků s lidmi“.

Podle španělské neziskovky, TAR Lazio „uznal porušení pravidel mezinárodního práva týkajícího se záchrany a situace mimořádné závažnosti a naléhavosti z důvodu dlouhodobého pobytu ztroskotaných osob na moři“.

V důvodech tohoto ustanovení se TAR domnívá, že „s ohledem na předloženou dokumentaci (lékařská zpráva, psychologická zpráva, vedoucí mise), předpokládaná situace výjimečné závažnosti a naléhavosti, která odůvodňuje pojetí požadované monokratické preventivní ochrany za účelem umožnit vstup lodi Open Arms do italských teritoriálních vod (a poskytnout tak okamžitou pomoc nejpotřebnějším zachráněným osobám, jak se zdá, že se již stalo v nejkritičtějších případech”.

Open Arms a Ocean Viking, uprostřed Středozemního moře s vlnami , které jsou vysoké dva metry a zhoršujícím se mořem, začíná nová výzva k okamžitému přistání 500 migrantů na palubě.

ton cont.png

Předseda vlády Conte požádal ministra vnitra o povolení přistání. Ale Salvini se nehodlá vzdát, natož nyní:

„Conte mi napsal o vylodění několika stovek imigrantů na palubě nevládní organizace, která je cizí, je v cizích vodách a já zdvořile odpovím, že není jasné, proč musí přistát v Itálii “.

Na obou lodích se začínají zaznamenávat první napětí, zejména na Open Arms, čtrnáctý den čekání na moři. „Někdo by mohl být zraněn nebo zemřít“ v možných střetech mezi 147 migranty na palubě. “Mohlo by to vyvolat rvačku v bordonu – říká zakladatel Oscar Camps – 19 členů posádky stěží dokážou udržet nepokoje, které vznikají při jídle, na místech ve stínu nebo na slunci, v řadě směrem ke koupelnám/wc”, dvě pro celkový prostor 180 metrů čtverečních, a mnoho z nich „nemůže volat domů své blízké“. Jiní začali hladovku. Situace je předurčena k vybuchu, explozi násilí „a to,“ dodal Camps, „by všechno proměnilo v tragédii“.

OPEN ARMS 14.8.2019.pngZdroj: Marine Traffic

POZOR !!! Odvolání také od Ocean Viking blížící se k Itálii a Maltě. „Počasí se zhoršilo, s vlnami očekávanými v příštích 24 hodinách. Lidé na palubě mají mořskou nemoc. Pobyt na moři, zatímco lidé trpí, nemůže být řešením. Měli by být vyloženi co nejdříve na bezpečném místě”.

Zdroj překladu: repubblica.it/cronaca/2019/08/14/news/migranti_conte_chiede_di_autorizzare_lo_sbarco_delle_due_ong_salvini_rifiuta_non_vedo_perche_-233612799/

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...