NEZISKOVKOVÁ LOĎ OPEN ARMS JE V ITALSKÝCH VODÁCH U LAMPEDUSY

open arms lampedusa DET.png

LAMPEDUSA (AGRIGENTO), 15. srpna – Loď Open Arms se 147 migranty na palubě dorazila dnes ráno za úsvitu do bezprostřední blízkosti ostrova Lampedusa.
open arms lampedusa.png

Několik hlídkových lodí finanční stráže a kanceláře velitele přístavu sleduje pohyby katalánské neziskové organizace, která míří k ostrovu Pelagie, doprovázená dvěma vojenskými loděmi poté, co Krajský správní soud v Lazio přijal její odvolání a pozastavil Salviniho zákaz vstupu do italských vod.

Včera večer  se ministr vnitra Salvini odvolal proti rozhodnutí Krajského správního soudu a potvrdil své „NE“ přistání migrantů.

open arms lampedusa TIME.png

Ministryně obrany Elisabetta Trenta nepodepsala zákaz vstupu do teritoriálních vod pro OPEN ARMS, jak požadoval kolega Matteo Salvini z ministerstva vnitra.

Dle zdrojů z ministerstva vnitra se dovídáme:

„Tato volba není překvapující, vzhledem k tomu, že ministryně obrany nařídila lodím námořnictva, aby doprovodily španělskou loď do naší země“.

   ASTRAL lampedusa DET.pngNa mapce je přítomna také plachetnice Astral, patřící stále neziskovce Open Arms

V současné době je Open Arms kotvící poblíž ostrova, v oblasti Cala Francese, několik set metrů od vchodu do přístavu. Mořské podmínky nejsou dobré a podle předpovědí zůstanou tak po celý den.

Aktualizace:

Ale jako vždy lze očekávat překvapení. Něco před 10 hodinou ranní Live streaming:

http://www.ansa.it/sito/notizie/politica/2019/08/14/salvini-conte-vuole-lo-sbarco-dei-migranti-non-capisco-perche_0d8d8f0a-d3af-476e-a7e1-2e4c026882d1.html
http://www.ansa.it/sito/notizie/topnews/2019/08/15/migranti-open-arms-giunta-a-lampedusa_edd5a5e8-5af3-4f5d-9362-1ed79312b154.html

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...