Itálie: Migranta z Nigerie obvinila Češka s mentální retardací. Nikdo ji nehledá?

il gazzettino n.n..2png.pnghttps://www.ilgazzettino.it/nordest/padova/stupro_profugo_libero_selfie_letto_vittima-4913056.html

Během týdne vyplynulo na povrch několik nových skutečností !!!

Minulý týden v Itálii způsobila rozruch zpráva o mladé dívce české národnosti, kterou měl od 19. do 30. listopadu držet v zajetí  jeden migrant z Nigérie. 

Původní zprávu, kterou publikovalo mnoho předních italských deníků minulé pondělí, uvidíte v předchozím článku a také zde.

Jednalo se o případ, který se stal v ubytovacím zařízení pro žadatele o azyl v městečku Tribano v okresu Padova, kde měla být 22letá N.N. (dle jejích slov a udání na policii) po celou dobu znásilňována a týrána. 

Zodpovědný pracovník za tuto přijímací strukturu je Lorenzo Boscato byl prý rozhořčen a tvrdil, že o ničem nikdo nevěděl. Nevěděl o 11 denní přítomnosti cizího člověka? Tato neziskovka Edeco, jejíž vlastník je Simone Borile, je namočena do různých vyšetřování, také v souvislosti s vyšetřovaním ex zástupce prefekta Padovy (Pasquale Aversa) kvůli podvodům, vyzrazení tajných údajů, korupce atd.

Odkazy na internetu a šokující zjištění

V době, kdy článek v Itálii vyšel, tato Češka již odjela do Francie za kamarádem, co zavolal pomoc – to mi to bylo řečeno, když jsem zkontaktovala kompetentní osobu přes bezpečnost a imigraci, abych nabídla v rámci svých možností případnou pomoc a tak to napsal i krajský deník Gazzettino. Tato chování mě celkem převapilo a tak jsem se večer po publikaci článku dala do pátrání na netu a Fb. Bylo celkem lehké najít odkazy na  pravděpodobnou oběť“ na Fb Nigerijského migranta, protože jeho jméno bylo zveřejněno a to byl další důvod k pochybnostem o dynamice faktu, týkající se tohoto vážného případu …

V jiném aspektu je to totiž ještě mnohem horší – jedná se totiž o dívku trpící  mentální retardací. Nikdo ji nehledá? Nikdo za ni neručí? 

Nalezla jsem dva odkazy z března minulého roku  – Český rozhlas a Frekvence 1, kde byla zveřejněna výzva Policie ČR na pomoc při pátrání po dívce trpící mentální retardací, která je důvěřivá k cizím lidem a vyhledává společnost mužů z africké komunity.“ Bylo mi jasné, že musí jít o stejnou osobu – oběť  a nejsem jediná, kdo na tuto skutečnost přišel. Mimo reportérů a jiných osob v České republice, kteří po tom pátrali po vydání mého prvního článku, na stejnou věc přišli také jeho obhájci Marco Cinetto a Stefano Corbo.  V této době se dívka N.N. nenachází na seznamu policií hledaných či pohřešovaných osob.  

Podotýkám, že i kdybych mohla, já zde nepublikuji identitu, ale pouze to co je publikováno v italských denících a to včetně fotek, které se tam vyskytují, držím se pouze tisku.

mattino pch.pnghttps://mattinopadova.gelocal.it/padova/cronaca/2019/12/08/news/scarcerato-il-richiedente-asilo-accusato-di-violenza-sessuale-1.38151216?fbclid=IwAR0WmTjHD3W9CtqKfjnacbeRUbB9Hd2UqgIr4WxvLKAW7-C1SirrZoGgSgk

Peter Chiebuka byl propuštěn z vězení

Právě na základě „zamilovaných“ fotografií na Fb a faktu, že N.N. je mentálně retardovaná – vyhledávající společnost afrických mužů, padla věrohodnost jejího udání a Peter Chiebuka byl propuštěn včera odpoledne z vyšetřovací vazby, právě, když byl převezen z vězení  v Padově do Verony.  Má povinnost se dostavit 3 krát týdně k podpisu u policie v místě pobytu a má zákaz se přiblížit k 22leté N.N. (což je celkem jednoduché, jelikož dívka okamžitě po vyšetření v nemocnici odjela).

K propuštění z vazby přispěla zjištění z dat dívčina mobilu. Tato kontrola byla prokuraturou svěřena Ing. Luigimu Nicoterovi.

V pondělí bude pokračovat řízení a tak jaký to bude mít vliv na jeho azylové řízení se brzy dozvíme. I kdyby se prokázala jeho nevinna, tak porušil podmínky platného řádu a nesměl přijímat návštěvy v budově neziskovky Edeco  – ta je již ve své (ne)funkci taktéž diskutabilní. Jestli se budou dále zkoumat jiné aspekty ve spojení s mentálně retardovanou dívkou také zatím nevíme … 

chebuka fb.pngPeter Chiebuka – jedna z profilových fotek na Fb, zveřejněná také v italském deníku il Gazzettino https://www.ilgazzettino.it/nordest/padova/ragazza_sequestro_stupro_nigeriano_post_facebook_ultime_notizie-4909121.html?fbclid=IwAR0OyFZHQNE9kX_zWL05FgtMo_iL1lURye3CEpu8xSUNLee2NkHqYWOrqjY

Nic nemění fakt na tom, že žadatel o azyl, který si říká Peter Chiebuka, původem z Nigérie přicestoval bez osobních dokladů, nelegálním způsobem a žije v domě pronajatém neziskovkou pochybné pověsti a tudíž i na úkor italských daňovách poplatníků, aniž by měl jakýkoliv nárok. Není uprchlíkem z války, ta v Nigérii není. 

Je třeba rozlišovat nelegální organizovanou a nekontrolovatelnou migraci od legální kontrolované migrace – tudíž migraci, která nám přináší nebezpečí a bídu a migraci, která nám může být přínosem !!!

Nikdo se nesmí divit tomu, že tento případ vyvolal okamžitě obrovskou vlnu nevole a to jak v řadách veřejnosti, tak i v řadách politiků, bojujících proti nelegální migraci.  Nelegální migranti mají velmi často na sociálních sítích falešné profily, nebo profily které neodpovídají realitě jejich způsobu života: fotí se na autech co jsou zaparkované u cesty a tvrdí, že jsou jejich, fotí se v obchodech s elektronikou a vystavují na obdiv značkové oděvy  atd. Často si mimo toho, že se nechají v rámci přijímacího systému živit, přivydělávají prodejem drog a často tak dokážou nalákat naivní ženy a dívky mající problémy různého typu, které se pak snaží maximálně využít – ne vždy to končí dobře, vzpomeňte na Pamelu . Ve skutečnosti ve většině případech nelze očekávat vděčnost a milé chování, protože oni ve skutečnosti nejsou opravdoví uprchlíci (těch je max 10% a ne z Nigérie, kde je většina území bez tribálních konfliktů) … přijíždějí bez dokladů a my nevíme kdo jsou a jaká je jejich minulost, jsou zde bez jakékoliv karantény a nemají ani povinnost si nechat udělat testy na přenosné nemoce – viz.  níže publikované video, které je z tv pořadu a mluví v něm lékařka z jednoho menšího střediska pro migranty.

 

 

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...