V nemocnici Policlinico v Miláně se stal zázrak – 18 letý Francesco byl zachráněn od jisté smrti na Covid

Francesco oslavil 18leté narozeniny pouze dva týdny před explozí Covid-19 v Itálii

Jak se nákaza u tohoto mladého pacienta vyvíjela?

Druhého března horečka začíná stoupat a situace se zhoršuje, šestého března je hospitalizován na intenzivní péči v nemocnici San Raffaele v Miláně. O dva dny později je intubován a 23. března je připojen ke stroji Ecmo pro mimotělní oběh.

Virus zasáhl jeho plíce tak, že jsou nenapravitelně poškozené.

Jeho lékaři se nechtějí vzdát. V polovině dubna přichází naděje. V nemocnici Policlinico v Miláně se tým, zabývající se hrudní chirurgií a plicní transplantací, rozhodl přikročit k poslední možné záchraně: DAROVAT MU NOVÉ PLÍCE.

Chlapec byl zařazen na urgentní seznam čekatelů 30. dubna a před méně než dvěma týdny se to stalo: byl identifikován vhodný orgán (negativní na tento koronavirus), darovaný zesnulým v jiném regionu,

V San Raffaele čelí delikátní fázi transportu pacienta. Na poliklinice v Miláně se připravují na operaci. Transplantace je vždy choulostivá operace, ale je to tím spíše, když jsou všichni zaměstnanci na operačním sále silně chráněni antivirovými zařízeními, včetně větraných přileb, které v jisté míře brání pohybům odborníků, takže operace je tím pro ně ještě více vyčerpávající.

TRANSPLANTACE SE PODAŘILA !!!

Francesco je dnes vzhůru, kromě fyzioterapie, byla zahájena dlouhá respirační rehabilitace. Je zřejmé, že to bude trvat dlouho, než se bude moci vrátit do normálního života, ale nejhorší se zdá, že již skončilo. Chlapec se zotavuje po téměř dvou celých měsících (58 dnech), které strávil upoután na lůžko, intubován a napojen na přístroje. To samo o sobě postačuje k zamyšlení nad „stížnostmi“ těch, kteří v karanténě nemohli vydržet.

Tento typ zákroku ještě nikdy nebyl proveden v Evropě na pacientech «Covid», s výjimkou několika vzácných případů v Číně (a v jediném případě ve Vídni, několik dní po milánské intervenci provedené 18. května).

Poznámka: v níže uvedeném odkazu je tento případ také zmíněn ⇓

Prezident Krajské vlády Lombardie – Attilio Fontana se k tomuto případu vyjádřil jako o zázraku, který se uskutečnil během pandemie a opět se tím prokázalo, jak je v Lombardii zdravotnictví vynikající. Pogratuloval celému týmu nemocnice Policlinico v Miláně, nemocnici San Raffaele a Národnímu transplantačnímu centru za to, že byli průkopníky v praxi, která se může replikovat po celém světě, ale především za to, že se tento mladý pacient tak dramaticky zasažený virem, vrátil do života. Popřál Francescovi, aby se co nejdříve zotavil a byl znovu plný sil.

font

V diskusním pořadu Tv La7 o stavu tohoto chlapce 29/05/2020 promluvil profesor Mario Nosotti o tragickém stavu jeho plic, které Covid zničil…

„Byla to opravdu tragická situace, myslím, že jsem nikdy za 40 let profese neviděl tak zřízené plíce – dovolte mi použít tento termín – byly velmi kompaktní, velmi tvrdé a nafialovělé.

Normálně jsou plíce velmi měkké, delikátní, velmi poddajné. Místo toho tam byl v podstatě kámen, něco velmi tvrdého a přilnutého ke hrudní dutině, takže se to velmi těžko vyndavalo, ale nakonec se nám to podařilo.

Francesco byl po prvních 3 hodinách odpojen od přístroje zajišťujícího mimotělní oběh, což je velký úspěch. V těchto dnech – nyní již uplynulo 10 dní, 11 dní – v těchto dnech mu byla nasazena dýchací fyzioterapie, komunikoval, sedl si na vozík…

Prosím všechny novináře, aby byli opatrní, chlapec usnul před 2 měsíci, protože měl horečku a teď se znovu probudil v novém světě, v novém těle a v nové situaci, takže je mu nablízku náš tým psychologů, kteří mu postupně vysvětlují co se stalo. Takže se musíme snažit být velice opatrní v komunikaci o jeho novém životě.”

Zdroj: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/lombardia/milano-a-un-18enne-trapiantati-due-polmoni-bruciati-dal-covid-19_18818964-202002a.shtml?fbclid=IwAR3ANbc7XADfhZZImjLfRSEeBrIXfIniNa0HTXfKU6frCzGXE4KkPgQJO8Y

 

 

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google photo

Stai commentando usando il tuo account Google. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...