Afričan surově napadl italského herce a jeho papouška Fly

Italský herec, známý komik Enzo Salvi a Fly – jeho papoušek druhu Ara Ararauna, byli napadeni africkým migrantem

30.06.2020

Co se stalo?

Dnes se o tomto včerejším případu dozvídáme z mnoha médií. Enzo Salvi, tak  jak bylo jeho zvykem, nechával v odlehlé lokalitě Ostia Antica (u Říma) svého papouška prolétnout. Fly je vycvičený a vždy se vrátí zpět. Enzo ho má tak rád, že ho vycvičil, aby Fly nemusel stále jen sedět na bidýlku a mohl žít co nejpřirozeněji, tedy i létat.

Z ničeho nic se objevil jeden Afričan a začal házet po papouškovi kameny. Fly zrovna přistál na jednom kůlu, když ho kámen trefil do hlavy a tak omráčen spadl z výšky 7 metrů na zem.

V tomto videu můžete vidět papouška Fly jak šťastně létá, dále vyšetření na veterinární klinice a jak zdrcený Enzo děkuje všem co mu píšou na podporu a modlí se za Flye. 

Veterinář Paolo Selleri ve své zprávě hovoří o „lebeční zlomenině s otokem. Papoušek, který utrpěl poranění hlavy, byl vyšetřen na CT a rentgenem,  jeho stav je vážný, ale lepší se, jí sám … zvládne to.“  

Zatímco Enzo klečel a držel v ruce svého papouška o kterém si myslel, že už asi nežije, útočník do něho ze zadu začal kopat.  Enzův kamarád, který byl přítomen, vše natáčel. Afričan se ho snažil nafackovat a odcizit mu smartphone, což se mu nepovedlo a tak utekl.

V novinách Corriere della Sera píšou, že by se mohlo jednat o 25letého Afričana (viz. video) s mentálními problémy, který byl již před několika týdny protagonistou vandalismu proti autům v Římské oblasti Torrino.

Enzo Salvi vypověděl:

„Ten chlap se z ničeho nic objevil a zamumlal něco v jeho jazyku a začal na něj házet kameny. Křičel jsem na něj: Přestaň, co to děláš?, ale on mě ani neposlouchal. Pokračoval v cílení na papouška, dokud ho netrefil. Zajímalo by mě: proč? Co  špatného mu udělalo tak krásné a nevinné zvířátko? Viděl jsem v té osobě tolik škodolibé zloby a nesmyslné krutosti. Obávám se, že může něco takového udělat  i dětem nebo starším lidem, takže proto doufám, že ho hned najdou. Musí být potrestán.

matt papouch.png

Matteo Salvini (Lega) se na Fb k případu také vyjádřil:

Poté, co dnes ráno v Toskánsku, nelegální migrant z Pobřeží slonoviny upekl na ulici ubohou kočku (vyšetřován, ale bohužel nezatčen), nyní toto. Solidarita s Enzo Salvi pro toto nevysvětlitelné gesto krutosti.
Pro ty, kdo spáchají tyto zvěrstva, stejně ital jako cizinec, má Liga připraven zákon k přísnějším trestům, i když pro někoho to není prioritou. Ne, to je. Je to otázka civilizace!

https://roma.corriere.it/notizie/cronaca/20_giugno_29/pappagallo-enzo-salvi-colpito-una-pietra-mentre-vola-libero-ostia-3b8913ee-ba1a-11ea-9342-5efe2ae204a0.shtml

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...