Itálie: Conteho menšinová vláda. Kdo ho podržel za pačesy?


Conteho menšinová vláda prošla důvěrou s odřenýma ušima.
Stalo se to také např. díky doživotním Senátorům, kteří se ukáží v Senátu párkrát za rok. Tito doživotní Senátoři měli tu kuráž a hlasovali pro důvěru v 5hvězdičkovou vládu (v koalici s Demokratickou stranou a jejich metastázemi), jejíž zakladatel Grillo uvedl tyto hanebnosti: „Doživotní Senátoři nikdy nezemřou, nebo zemřou mnohem později“. Hrdost na bodě 0 !!!

Conteho menšinová vláda prošla také díky 2 vlastizrádcům z Forza Italia – Mariarosaria Rossi e Andrea Causin (okamžitě vyloučeni ze strany tak jako den předtím Renata Polverini, která hlasovala pro Conteho v Parlamentu) a 2 Senátorům, kteří se rozhodli hlasovat téměř po čase! Jeden je Riccardo Nencini z Italia Viva-Psi, protože neuposlechl Renziho a nezdržel se hlasování jako ostatní z jeho strany. No a bývalý člen 5 hvězd Lello Ciampolillo, který je opravdu třešničkou na dortě dle “Pejska a Kočičky”, tedy celé Italské vlády, co se nápadů týče.

Ciampolillo dnes dokonce prohlásil, že usiluje o místo ministra zemědělství, zřejmě na základě jeho dosavadní aktivity :
1) Navrhl léčit Covid tak, že budeme užívat mariuhuanu … To jako, že by se měl celý svět jet na drogách a bude po nákaze?
2) Navrhl vyléčit Xylellu, která ničí olivovníky v Apulii, mýdlem a elektromagnetickými vlnami … Nedozvěděli jsme se jestli mýdlem v tuhém stavu a nebo tekutám, parfémovaným nebo neparfémovaným …
3) Zaútočil na farmáře, protože kradou mléko telatům … Jo, takže podle něho ten, kdo pije mléko okrádá telátka … Zde si říkám, jestli už se Ciampolillo nezačal léčit dle svého prvního bodu!

Jak může vláda bez absolutní většiny, zbavená legitimity, uvězněná ve sporu Conte – Renzi, pokračovat a zvládnout pandemickou a ekonomickou krizi? Matteo Salvini oznamuje, že středopravice osloví hlavu státu.

Shrnutí a grafy

Hlasování o důvěře Conteho vládě, protože Renzi odešel se svou stranou do opozice

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...