GREEN PASS: Itálie čeká s hrůzou na rozhodnutí vlády

Svoboda! NE GREEN PASS – manifestce – Itálie – Janov 19.07.2021 (Fb – Comitato Liberi Cittadini Genova)

V Itálii se protahují vládní jednání: o nouzovém stavu, Green pass a témata s tím spojená

Dnes 21. července o tom informuje dle tiskové agentury Adnkronos deník Libero…

V 19 večer ještě nenastala žádná konvokace. A na dnešní konferenci Státu s regiony bylo téma pandemie – se vším, co z toho vyplývá, pokud jde o nové parametry k definování barev regionů Green pass, prodloužení stavu nouze – odloženo: bude to řešeno ano, ale až zítra. Prodloužení doby je díky regionům a také z důvodu vnitřních fibrilací většinových sil. S nespokojením, které, zejména pokud jde o dlouhodobé prodloužení výjimečného stavu, a o Green pass rozproudilo krev v žilách Lize v čele s Matteem Salvinim, který se postavil na stranu guvernérů: „život nemůže být omezen na 30 milionů Italů“(pozn. to je polovina italské populace).

Regiony požadují, aby se parametry pro nařízení přechodu z bílé do žluté zóny, se všemi omezeními stanovili na 30% obsazených lůžek v nemocnicích a 20% v intenzivní péči. Především však požadují, aby se v bílé zóně Green pass používal pouze na hlavní sportovní a zábavní akce, diskotéky, veletrhy a kongresy. Stručně řečeno, pomocí zeleného certifikátu umožníte obnovení aktivit, které nejsou povoleny dodnes.

Vláda však – s předsedou vlády Mario Draghim v čele a s výjimkou Ligy – požaduje více, aby zastavila virus, který díky variantě Delta znovu děsí. Rozlišování činností na třech úrovních: základní služby, které nevyžadují Green pass, služby které stanoví „odlehčenou“ verzi – tedy jednu dávku a s již stanoveným a blízkým datem pro druhou – a nakonec seznam činností pro které musí Green pass potvrzovat úplné očkování.l

Vzdálenost s regiony je hmatatelná, je těžké ji zkrátit. Například pro bary a restaurace chce vláda zavést Green pass, i když jen pro stoly uvnitř a dokonce s jedinou dávkou, přičemž povolena zůstane konzumace u pultu nebo před restaurací. A to také v bílé zóně: ​​postoj, který není guvernéům po chuti.

A pak existují etapy, od nynějška do září, ve kterých by vláda chtěla, aby bylo používání zeleného certifikátu přísnější, a to díky návratu do školy i návratu ze srpnových prázdnin. A že v posledních několika hodinách nebyla vyloučena -podle vládních zdrojů – povinnost zeleného certifikátu u veřejné dopravy a to od poloviny září. Další obtížný uzel k rozuzlení, kvůli kterému konfrontace v těchto hodinách vedla k odkladu, stejně tak jako o škole: rozhodnutí o autobusech a metru by mělo být přijato později, a ne v této vyhlášce.

Zítra, tedy mimo nových, ale nepravděpodobných odkladů, se očekává jednání s Draghim, poté nové konfrontace s regiony, tedy Radou ministrů, která bude muset vydat nový dekret, kde bude také uvedeno nové datum výjimečného stavu, pravděpodobně – ale v tuto chvíli stále není jistota – 31. prosince.

Vysvětlovat s největší pravděpodobností důvody, které pohnuly vládu k rozhodnutím, bude sám Draghi, který by se měl poté vrátit a promluvit na tiskové konferenci na konci dne, který vypadá, že bude dlouhý a složitý.

Zdroj:

https://www.liberoquotidiano.it/news/adnkronos/28054221/covid-cabina-regia-e-cdm-in-stand-by-su-green-pass-muro-regioni-adnkronos.htm

https://www.liberoquotidiano.it/news/adnkronos/28054224/covid-cabina-regia-e-cdm-in-stand-by-su-green-pass-muro-regioni-adnkronos-2-.html

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...