Zelené delirium: pacientka s rakovinou nesmí na trajekt, žena v bolestech nebyla přijata v nemocnici, potratila…

Ilustrativní fotografie ze zdroje: Zuppa di Porro

ZELENÉ ŠÍLENSTVÍ V ITÁLII

Za poslední dva roky nám všem udělali z hlavy pátrací balón:

„Musíme odložit sobecký individualismus generovaný kapitalistickou mentalitou ve prospěch obecného blaha.“

„Svoboda je spoluúčast“.

„Nemůžeme být zachráněni sami, jedinou cestou z pandemie je být jednotní.“

„Očkování je akt lásky, zelený průkaz je nástrojem svobody.“

A tak dále a tak dále…

Inu, můžeme říci, že po bujné a všudypřítomné politicko-mediální kampani vládnoucí třída této země fakticky dosáhla svého cíle: oběť jednotlivce na oltáři pokryteckého a puritánského kolektivismu. Problém je ovšem v tom, že, když se rozhodne, že je správné, aby se jednotlivec obětoval, odložil své oprávněné nároky ve prospěch abstraktní entity, jakou je „společnost“, zde se nezíská ani dobro jednotlivce, ani dobro lidí kolem něj. Výsledek je ve skutečnosti přesný opak: generují se monstra a historie to dokazuje.

Bez testu nebyla vyšetřena
Příběh sardinské ženy v pátém týdnu těhotenství, která jde na pohotovost kvůli krvácení a velmi silné bolesti břicha, volá tak říkajíc po pomstě… Přála si to dítě z celé duše a po letech snažení se to konečně povedlo.

Pár slov úvodem: žena měla již dvě dávky vakcíny a čekala na třetí. Pro nás je to naprosto zbytečné upřesnění, ale rádi bychom to upřesnili: Maria (vymyšlené jméno) udělala vše pro to, aby ochránila sebe, dítě, dokonce i italskou, evropskou a světovou společnost. To ale italskému zákonu, nemocniční byrokracii a těm, kdo je uplatňovali, evidentně nestačilo. Ano, protože Maria by si kromě vakcín a zeleného průkazu měla minimálně den předem udělat i molekulární test, aby se vyhnula riziku nákazy spolubydlících na pokoji, celého oddělení, nemocnice, celého města Sassari a tak dále. Ve skutečnosti by to v té nemocnici bylo možné udělat až po víkendu.

Příliš pozdě. Ve jménu obecného blaha, aby se vyhnuli hypotetickému riziku nákazy, lékaři raději pošlou ženu domů. “Sledujte to krvácení – jí řekli – a pokud se zvýší, tak se znovu dostavte”. Maria nemá čas nastoupit do auta, protože na parkovišti potratila.

(Covid) byrokracie může zabíjet
No, zdá se vám to jako společné dobro? Nám to zní spíše jako tragédie, ohavnost. Protože když jsou lidé obětováni ve jménu absurdních zákonů, jsme velmi daleko od dobra a blíže než kdy jindy k peklu. A v pekle není po lásce ani stopy, ve skutečnosti se používá jako záminka ke konání zla. Stalo by se to i přesto? Ano, ne, možná, pravděpodobně. To nemůžeme vědět. Jisté je, že ti, kdo nám vládnou, a ne covid, nás dokázali připravit i o tu špetku lidskosti, kterou jsme možná považovali za samozřejmost.

“Moc dobře vím, že tyto věci se mohou stát během prvního měsíce,” řekla Maria. A tím nechci říct, že návštěva mohla změnit osud. Ale cítím hluboký smutek a vztek, protože to, co mi chybělo, bylo lidské porozumění. Cítila jsem se odstrčená, protože si myslím, že vyšetření nemocné matky, která na tento poklad čeká pět let, je posvátné právo. Pomohlo by mi to přijmout vše s menší hořkostí.

Ilustrativní fotografie ze zdroje: Zuppa di Porro

Faktem je, že je barbarské neošetřit nemocnou osobu, zejména těhotnou ženu, z toho důvodu, že neměla test potvrzující, že není pozitivní na Covid. Lékař, zdravotní a odpovědný personál, kteří to dovolili – můžeme to nazvat masakrem či týráním – by měli být vyhozeni. Mimo jiné, ironií osudu je, že„nejkrutější“ lékaři vůči těhotným ženám, byli potrestáni právě v zemi, která během pandemie uplatňuje nelítostné metody, a která je vzorem pro ty, jako je italský ministr zdravotnictví Speranza, tedy, v Číně. Ano, protože pekingská vláda poté, co se dozvěděla, že žena přišla o své dítě kvůli restrikcím v nemocnici Xi’an (měla negativní výtěr, ale provedla příliš mnoho hodin před vstupem na oddělení), vyhodila tři lidi z vedení této nemocnice. Tady pro jednou soudruzi ze strany LeU mlčí. Italsky Liberi e Uguali, tedy zkratka LeU, znamená Svobodní a rovní, což je italská levicová politická koalice, kam patří ministr zdravotnictví, což jsou ti, kteří berou Covid jako příležitost k obnově kulturní hegemonie levice, skutečně napodobit režim Xi Jinpinga.


Bez zelené propustky nebyla puštěna pacientka s rakovinou na trajekt

Bohužel to není vše. Ze Sardinie přichází také druhá špatná epizoda, která nám říká, jak hluboko jsme klesli ve jménu předpokládaného kolektivního dobra. V Olbii totiž žena s rakovinou nesměla nastoupit na trajekt do Říma. Giovanna (vymyšlené jméno) musela jet do nemocnice Gemelli na urgentní operaci. Ona i její manžel jsou očkovaní první dávkou, ale nemají tu tzv. zesílenou propustku (tedy kompletní cyklus dávek). A bez toho se na palubu nedostanete. Ani když riskujete svůj život. “Zákon je zákon, nám řekli” – vysvětlil její manžel. Nesmyslná věta. Protože „zákon je zákon“ znamená dobrovolné pozastavení kritického chápání a všeho, co nás činí skutečně lidmi. Pravdou naopak je, že ke konání dobra musí člověk velmi často neuposlechnout. A zde se možná také vyplatí ptát se sami sebe, na to, kým jsme se stali. Už nestačí obviňovat jen politiku a média. Podívejme se do našeho nitra.

Kolik takovýchto žen ještě budeme muset obětovat, abychom pochopili, že neexistuje větší dobro než Mariino a Giovannino? Jak hluboko budeme muset klesnout, abychom pochopili, že jejich osud je naším osudem?

Ve středu 19.01.2022 od 21 hod. se dozvíte více v pořadu Studia Itálie na Svobodném rádiu: www.svobodne-radio.cz

Zdroj překladu informací:

https://www.nicolaporro.it/delirio-green-pass-malato-di-cancro-respinto-allimbarco-donna-cacciata-dallospedale/
https://www.nicolaporro.it/niente-tampone-donna-perde-il-bimbo-la-cina-licenzia-i-sanitari-colpevoli/


Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...