Itálie: Doktor poskytl domácí péči více než 3700 pacientům, ale místo medaile riskuje sankci

Doktor Gerardo Torre. Zdroj překl. ilustr. foto La Verità

Doktor Gerardo Torre léčil více než 3700 pacientů s Covidem v jejich domovech, aniž by se omezoval na  vyhlášený protokol: paracetamol a bdělé čekání.

„Všichni jsou uzdraveni, ani jeden není mrtvý“, prohlašuje s hrdostí a doktor G. Torre, 66letý lékař z města Pagani. Od března 2020 nikdy nepřestal pracovat v různých kampánských obcích od města Nocera po Cava dei Tirreni od Sarna po Neapol, nabízející naslouchání, uklidňování, lékové terapie ušité na míru a podle stavu pacienta, vysvětluje. Není jen praktický lékař, má specializaci na urgentní medicínu, která ho řadí na vyšší kompetenční úroveň a jeho úkolem je postarat se o pacienty všech věkových kategorií a se širokým spektrem patologií… ví, jak pracovat v operačních střediscích, na speciálních záchranářských vozidlech, v mimořádných nouzových situacích.

„Aktivoval jsem se okamžitě ihed na začátku pandemie, kdy rodinní lékaři nebrali ani telefon, natož aby chodili za klienty domů. Na světě neexistuje jediná epidemie, které by se dalo čelit nemocnicniční léčbou, kam vždy přijedete až s komplikacemi. Potřebujete „vojáky na území aneb nás lékaře“, prohlásil tento specialista, který rozčilený mlčením tolika kolegů, je dokonce definoval jako „delikventy“, protože nechali lidi bez péče, kteří byli nakonec nuceni zavolat na linku 118 a skončili v nemocnici. „Pak jsem se omluvil oficiálním dopisem, ale uvědomme si, že tam byly celé rodiny zdecimované covidem, kterým jsem nakazil i já“, dodal tento doktor. „Úplně opuštění, ve strachu, že nebudou léčeni a zemřou. Pokud by lékaři teritoriální medicíny vyšli z ordinací, zasáhli všude při prvním zavolání a vhodnými terapiemi, do 40 dnů by byla epidemie vyřešena.“

Gerardo Tore nedodržuje pokyny toho, což definuje jako zbytečný a neexistující ministerský protokol, dohodnutý společně s AIFA (italskou lékovou agenturou). Osobně posuzuje stav pacienta a předepisuje léky, které považuje na základě svých třicetiletých zkušeností za nejvhodnější.

„Pokud má pacient pouze tracheitidu a žádnou horečku, postačí protizánětlivé léky, jako je ibuprofen, aspirin, makrolidová antibiotika přirozeného původu, aby se z toho v klidu dostal. Naopak, pokud se u bronchiálních forem rozjede intersticiální pneumonie, jestliže průběh představuje komplikace, jednám proti symptomu toho, co virus u nich vyvolal.

V těchto případech lékař nasadil a používá široké spektrum antibiotik, kortizonu a glutathionu s antioxidační funkcí, který raději začne aplikovat kapačkou, díky spolupráci profesionálních sester, které ho následují jako stín.

„Mnohokrát také nechám peníze na nákup heparinu, krabička se 6 dávkama je za 50 € a je jich třeba minimálně 15. Co má dělat důchodce, který, aby dostal recept od praktického lékaře, musí mít potvrzení od pneumologa? Má mezitím čekat na trombózu a umřít? Nejsem Padre Pio, ale je třeba tuto práci dělat s vědou, svědomím a lidskostí…

To jsou slova doktora Gerarda Torreho z článku, který vyšel ve velmi objektivním deníku La Veritá 18.01.2022.

Zdroj překladu:

https://www.laverita.info/rischia-sanzione-curato-pazienti-casa-2656421986.html

Chci vám nabídnout ještě překlad článku z deníku Corriere della Sera – sekce Corriere del Mezzogiorno ze 17.01.2022, který je více jak říkajíc poslušně naladěn doporučeným směrem a spíše kritický k těmto tématům, ale i přes to se vyjádřil k případu tohoto hrdinného doktora dost pozitivně.

Doktor Gerardo Torre. Zdroj překl. Corriere della Sera

Gerardo Torre, lékař, který doma léčil 3000 pacientů s Covidem, nyní riskuje pozastavení výkonu profese. Je obviněn z nerespektování protokolu, 28. ledna ho čeká slyšení u disciplinární komise. “Určitě nejsem žádný No vax, udělal jsem to, abych zůstal blízko svým pacientům.”

„Když pro mě lékařská asociace v Salernu poslala, myslel jsem, že mi chtějí dát cenu, medaili za mou práci během pandemie. A místo toho budu muset podstoupit disciplinární soud, riskuji i suspendaci! No chápete to?“ Gerardo Torre, praktický lékař v Pagani, je rozhořčený a uražený. Někteří kolegové mu říkají „Doktor No House,“ protože je stále v terénu.

28. ledna ve 20 hodin se bude muset hlásit u disciplinární komise v Salernu, aby se bránil obvinění z nerespektování protokolů ministerstva zdravotnictví o léčbě pacientů s Covidem, zejména těch asymptomatických.

„Medicína – namítl Torre – by měla zasahovat v akutních fázích s teritoriální působností, nikoli nemocniční. Pokud by byli všichni předem ošetřeni, v akutní fázi viru by se předešlo problémům s přeplněností oddělení.“  Lékař si rád říká «fuori dal coro», což znamená doslovně být mimo sbor (pozn. ve smysu neslučitelnosti např. se skpinou lidí nebo s projektem, nebo se představuje pouze názor, stejně legitimní jako ostatní)…

Tento lékař tedy říká: „Od prvního okamžiku jsem nesouhlasil s užíváním léku Tachipirina – v České republice je to Paralen, tak tedy paracetamolu, dle protokolů Aifa – Italská léková agentura a Istituto Superiore di Sanità – Vyšší zdravotní ústav. Navštívil jsem 3000 pacientů doma, riskoval jsem své zdraví a měl jsem výjimečné výsledky. Všichni se uzdravili a nikdo nezemřel! Byl jsem na barikádách, na rozdíl od mnoha kolegů, kteří dávali informace pouze telefonicky, aniž by kdy osobně posuzovali pacienta, a způsobili obrovské množství úmrtí.” Salernská lékařská asociace raději nezasahuje: „Je zavedeno disciplinární řízení – říká prezident Giovanni D’Angelo – disciplinární komise problém vyhodnotí“.

Srovnávají ho se San Giuseppe Moscati

Torre by rád objasnil, že není absolutně žádným lékařem No Vax, a v tomto ohledu zorganizoval několik veřejných setkání, na nichž se k základní medicíně vůbec nechoval shovívavě. Na druhou stranu není v promlouvání k davům nováčkem, protože v minulosti kandidoval v komunálních volbách ve městě Pagani a na prezidenta Svazu doktorů ze Salerna. Město Pagani je na jeho straně, počínaje starostou Lello De Prisco, který na sociálních sítích uvedl své svědectví jako uzdravený z covidu díky domácí péči svého spoluobčana: „Doktor Torre je určitě talentovaný doktor – píše – bez jakýchsi bujarých prohlášení, která jsou často způsobena momentem, kdy se cítíte odzbrojeni a chtěli byste udělat víc, se mi to stalo také. Pokud mohu dnes psát, vděčím za to i jemu. Děkuji všem lékařům, kteří poskytují domácí péči ». Mezitím se na zdech města Pagani objevil manifest na podporu Torreho „lékaře, který jednal ve vědě a svědomí“, dokonce ve srovnání se San Giuseppem Moscatim za to, že „pouze zachoval víru v Hippokratovu přísahu“. Ve stejných hodinách, kdy Torreho vyslechne disciplinární komise Svazu, naopak Fisi (svaz zdravotnických pracovníků) a organizace l’Organizzazione Libera scelta Campania, zorganizovali demonstraci solidarity pro tohoto lékaře, který se již v roce 1995 odlišil od ostatních tím, že jezdil vyšetřovat lidi na trhy v karavanu.

Zdroj překladu:

https://corrieredelmezzogiorno.corriere.it/napoli/cronaca/22_gennaio_17/gerardo-torre-medico-che-ha-curato-casa-3000-pazienti-covid-ora-rischia-sospensione-dall-ordine-76b2faa6-777a-11ec-8958-97931446d1cf.shtml

Ve středu 19.01.2022 od 21 hod. se dozvíte více v pořadu Studia Itálie na Svobodném rádiu: www.svobodne-radio.cz

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo di WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

Connessione a %s...